28 May
28May

Bursa Cami Ses Sistemleri


Bursa Cami ses sistemleri kategorisinde cami kullanımı için geliştirilen, cami mikrofonu, anfisi, hoparlörü ve cami’ye özel üretilen cami ses sistemi ekipmanları yer alır. Cami içerisinde ki akustik ses konusunda oldukça önemlidir. Yüksekliği ve ambiyansı göz önünde bulundurulduğunda cami içerisinde ki kullanılacak ses sistemi çok daha önem kazanmaktadır. Bunu bir örnek ile açıklayacak olur isek; ses sistemini kurdunuz ve kullandığınız anfi de ekho yükseklik ayarı bulunmuyor.. Bu durumda akustik fazlaca olacağından sesler anlaşılamayacaktır. Bu örnekten hareketle; camilerde ekho efekt ayarı olan bir anfi kullanımının yerinde olacağını söyleyebiliriz. Bursa cami ses sistemi seçimiyapmadan evvel, iç kısımın kaç metre kare olduğunu hesaplamalı ve ortalama cami cemaatinin sayısını çıkarıp sonrasında araştırma yapmanız en doğrusu olacaktır. Örneğin; 200 metre bir camiye normalde 4 hoparlör yetebilmektedir. Ama namazlarda önemli bir kalabalık oluyor ise hoparlör sayısını artırmanız, cami ses sistemlerinizin hem verimli olmasını hemde herkesin sesi net duyabilmesini sağlayacaktır.


Caminize ses sistemini kurduktan sonra ilk iş anfi hoparlör arası ayarlamaları yapmak ve sonrasında mikrofonunuzu cami akustiğine göre ayarlamak olmalıdır. Kalabalık olan kısımlardaki hoparlörünüzün sesini biraz daha açmak ve az kişi olan bölümü biraz kısmak gibi hassas ses ayarı yapmanız doğru bir kullanım sağladığınız anlamına da gelmektedir.


Bursa Cami Ses Sistemleri Listesi

Cami ses sistemlerini liste olarak aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

Cami Anfisi Cami Hoparlörü Cami Mikrofonu Cami Ses Kabloları Cami Ezan Cihazları Cami Vakitmatik Cami İçin Hazır Ses Sistemi Paketleri


Bursa Cami Ses Sistemlerinde Anfiler

Bursa Cami ses sistemiiçerisinde önem arz eden bir çok ekipman bulunmaktadır. Bunlardan biri de cami anfileridir. Tüm sistemi kontrol eden ve bir bakıma cami ses sistemlerinin kumandası diye nitelendirebileceğimiz bu ürünler, ekho, reverb özelliğinin yanı sıra 4-6 ohm ya da hat trafolu olabilmektedir. Kendi dışındaki ekipmanların seçimini doğrudan etkileyen anfiler, sistemin ana hattını oluşturmaktadır. Bunu bir örnek ile açıklayacak olur isek; diyelim ki 400 watt bir cami anfisi aldınız ve bir sonraki işlem olan cami hoparlörü alımına geçtiniz. Alacağınız hoparlörlerin toplam watt kapasitesinin 400’ den yüksek olmaması gerekmektedir. Yani burada aslında aldığımız hoparlörü anfiye uyumlu seçmiş olduk. Bir bakımda hoparlörümüzü de anfimiz belirlemiş oldu.


Bursa Cami Ses Sistemi Hoparlörü


Bursa Cami ses sistemlerinde hoparlör oldukça önemli bir ekipmandır. Az önce de bahsettiğimiz gibi cami içerisinde ki akustik özelliğini avantaja çevirmek için seçeceğimiz hoparlör de önem kazanmaktadır. İbadet yapılırken okunan dua’nın net bir şekilde duyulması ve tüm ibadet eden insanların eşit duyması için hoparlör kullanımı elzemdir. Cami hoparlörleri de kendi içerisinde 4,5, 6 ve 8 inç olarak çeşitlere ayrılmıştır. Küçük ve orta ölçekli camilerde 4 ve 5 inç hoparlör kullanılırken, büyük camiler de 6 ya da 8 inç hoparlörler tercih edilmektedir. Şu ana kadar bahsettiğimiz hoparlör tipi iç mekanda namaz kılarken ses aldığımız cami iç sistem hoparlörleri idi. Birde avlu ve minare de kullanılan hoparlörler bulunmaktadır. Ezan hoparlörünü açıklayacak olur isek; sesi uzağa atabilen, huni tarzında bir görünüme sahip olan hava tazyikli hoparlörlerden bahsedebiliriz. Caminin bulunduğu mahallede sesin tüm insanlara iletilebilmesi için kullanılan hoparlörün sesi en az 2 km’ye iletebilmesi gerekmektedir.


Bursa Cami Ses Sistemlerinde Mikrofonlar


Mikrofon kullanımı cami için çok önemli bir ihtiyaçtır. Kaliteli bir mikrofon almanız sesinizi de temiz bir şekilde duyuracağınız anlamına gelmektedir. Cami mikrofonları da kendi içerisinde el, yaka, headset tipi olmak üzere çeşitlenmektedir. Mesela, hutbe’de el mikrofonu kullanılırken, namaz kıldırırken yaka mikrofonu kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile cami mikrofonlarında da çok iyi ürünler ve özellikli modeller piyasaya girmiştir. Çoğu cami’de kablosuz mikrofonlar tercih edilmektedir. Kablo kalabalığını ortadan kaldırmak ve daha rahat bir kullanım için cami hocaları telsiz mikrofonlara daha öncelik vermektedir. Cami ses sistemlerinde diğer ürünler ne kadar önemli ise mikrofonlar da bir okadar önemlidir. Çünkü bu ekipmanlar birbirini tamamlayan ürünlerdir.


Bursa Cami Ses Sistemlerinde Hazır Paketler


Bursa Cami için ses sistemioluştururken bir çok kullanıcı hazır paketleri seçmektedir. Bunun en büyük sebepleri ise; paket halinde satılmasından dolayı hem indirimli olması hem de set içerisisinde ki ürünlerin birbirine uyumlu olmasıdır. Bazı cami hocaları ses sistemleri konusunda bilgi sahibi olsa da her kullanıcı üst düzey bilgi sahibi değildir ve nasıl bir ses sistemi alacağını bilememektedir. Tabii ki bilmenin dışında bir de ses sistemlerinin birbiri ile uyumu var. Uyum noktasında hangi anfi hangi hoparlöre uyumludur sorusundan hareketle, Bursa cami ses sistemi hazır paketleri oluşturulmuştur.


Bursa Cami Ses Sistemlerinde Kullanıcı Tavsiyeleri


Bursa Cami ses sistemi almadan önce bir çok araştırmacı, kullanıcıların tavsiyesine ve deneyimlerine başvurmaktadır. Çünkü bir ürünün iyi olduğunu deneyimleyen bir kişinin yönlendirmesiyle alınacak ses sistemi büyük bir ihtimalle bizi de memnun edecektir. Bursa Cami ses sistemi tavsiyeürünleri içerisinde bazı markalara ait modeller ön plana çıkmaktadır. Mesela; ezan hoparlörü olarak ‘’sammi ünit hoparlör’’ tercih edilmekte ve önerilmektedir. İç sistem hoparlörü olarak Aksoylu  St-4, St-5 ve st-6 tercih edilmesinin yanı sıra cami anfisi olarak da yine aksoylu cami ses tasarımına ait olan prime-400, prime-500 ve gold-2500 tercih edilmektedir. Mikrofonlar da ise ön plana çıkan‘’Hepa merz’’ marka ürünler, hm-8001, hm-8002, hm-8004 serileri ile dikkat çekmektedir.


Bursa Cami Ses Sistemlerinde Fiyatlar


Bursa Cami ses sistemi fiyatları, bir çok değişkene bağlıdır. Bunlar; ürünün kalitesi, güç kapasitesi, efekt gibi özelliklerdir. Örnek verecek olur isek; 300 watt anfi ile 1000 wat anfinin fiyatı aynı olamayacağı gibi, efektli bir cami anfisi ile de efektsiz bir anfinin fiyatı aynı olamamaktadır. Bu nokta da tercih yapmadan önce sizlere önerimiz, en ucuz ya da en pahalı değil de en çok tercih edilen ürünü almanız olacaktır. Yani en ucuz cami ses sistemi en çok tercih edilendir diyebilir


Konumuza başlamadan önce cami ses sistemleri nedir, Bursa cami seslendirme süreçlerinde hangi ekipmanlara ihtiyaç duyulur konularına değinmekte fayda görüyoruz. Sonraki blog yazılarımızda cami tiplerine göre nasıl kurulur, kurulumunda nelere dikkat edilmeli gibi sorulara da açıklık getirmeye çalışacağız.

Önceliklecami ses sistemlerinedir açıklayalım; camiler için konfigüre edilmiş tasarlanmış profesyonel ses sistemleridir. Genel tabiriyle aranan isminin dışında tabi ki sadece camilerde kullanılmıyor. Kur’an kursları, mescidler vb. ibadethanelerde de kullanılırlar.


Bursa Cami Ses Sistemi Ekipmanları


Camilerin yapısı gereği akustik problemi yaşanmaması açısından özel olarak projelendirilirler. Her caminin kendine has yapısı, konumu ve kitlesi olduğundan ekipman ihtiyaçları da bununla doğru orantıda değişmektedir. Cami iç ve dış ses sistemi olarak ayrılmasındaki temel madde bundan kaynaklıdır. Örneğin;

Bursa cami ses sistemleri kurulumu planlanırken cami dışında kullanılacak malzemeler içeride kullanıma uygun olmamaktadır. Tam da bu noktada dış ortam cami seslendirme ekipmanlarından minare anfisi, minare hoparlörleri çoğu durumda cami içinde kullanılmasına uygun değildir. Aynı şekilde içeride kullanılan küp anfi, sütun hoparlör, telsiz mikrofonlar da cami dışı seslendirmede kullanılan ekipmanlar arasında değildirler. Caminin büyüklüğüne göre hoparlör sayısı ve ona göre kaldırabilecek anfi seçimi en önemli maddedir. Bu sebeple profesyonel ekip tarafından keşif yapılmalıdır ve ayrı ayrı teklif alınmalı değerlendirilmelidir.

Şimdi başlıca cami ses sistemi elemanlarını inceleyelim.


Bursa Cami Anfisi


Anfi, amfi ya da amplifikatör hepsiyle günlük kullanımda karşılarışırız. Anfi nedir sorusunun cevabı en güzel “ses sinyallerini yükselten elektronik cihazlara denir” olarak verebiliriz. Cami anfisi; cami ses sistemlerinin en önemli ekipmanıdır denilebilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi cami için anfi modellerinde de içerde ve dışarda kullanılan tipleri farklı özelliklere sahiptir. Örneğin; minare anfisi dış seslendirme ekipmanıyken küp anfiler cami içi kullanıma daha uygundur. Bursa cami  anfisi belirlerken yeterli ses gücüne sahip olması, istenen anfi ses ayarları yapılabilmeli ve tabi ki bağlanacak hoparlörlere yetecek kadar güçlü ve akustiğin sağlam olmasına dikkat edilmesi gerekir. Cami anfisi çeşitleri, kullanılacak konuma göre çeşitli kanal sayılarına sahip hat trafolu-trafosuz, power anfi, anfili-deck mixer ve USB+Bluetooth destekli modelleri bulunmaktadır.


 Cami hoparlörü


İstenen ses kalitesi ve akustiği sağlayan en önemli bir diğer ekipman da cami hoparlörleridir. Anfilerin ses sinyallerini yükselten cihazlar olduğundan bahsetmiştik bunlarla alakalı camilerde sesin ulaştırılmasını sağlayanlar da cami hoparlörü olarak tarif edilirler ve cami ses sistemlerinde çokça marka ve modele sahiptirler. İki ana ekipmanın yani anfi ve hoparlörün birbiriyle uyumlu ve hoparlörün gücü ve ses ayarı hedeflenen seviyede çıkış vermesine dikkat edilmelidir. Bursa cami hoparlörüçeşitleri, konuma göre hat trafolu-trafosuz, horn hoparlör, minare hoparlörü, iç mekan sütun hoparlör, su geçirmez yüksek watt değerlerine kadar destekli modeller bulunmaktadır.


Bursa Cami ses sistemi 


Bursa Cami ses sistemlerinde, mikrofon  modelleri kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılabilir. Teknik olarak tanımlarsak mikrofon; ortamdaki ses dalgalarını elektriksel titreşimlere çeviren cihazlara denilir. Tanımından yola çıkarak camilerde de cami mikrofon sistemleri noktadan kitleye ses dalgalarını iletilmesinde görev yapan bir seslendirme aracıdır. Anfi ve mikrofon uyumu hoparlör anfi uyumu gibi kontrollü seçilmesi gereken bir konudur. Mikrofon ses ayarı ve diyaframı hedeflenen ses netliği için yeterli seviyede olması ve akustiğin iyi olması önemlidir. Cami mikrofonuçeşitleri; kullanılacak konuma göre kablolu el mikrofonu, kürsü, telsiz wireless (telsiz mikrofonlar kendi içinde UHF-VHF 1 el, 1 el 1 yaka, 2 yaka, 2 el gibi modellere sahiptir.), headset, yaka mikrofonu olarak çoğaltılabilir.


Bursa  Cami Ses Sistemleri Fiyatları


Bursa Cami ses sistemlerinin başlıca ekipmanlarından bahsettik, bunlara ilave olarak mikrofon sehpaları, merkezi ezan sistemleri, ezanmatik, mevlüt anfileri, wireless mikrofonlar, kürsü mikrofonu, minare hoparlörleri, unitler, mikrofon süngerleri, kabloları ve diğer cami seslendirme ekipmanları da mevcuttur. Cami seslendirme kurulumu profesyonel ekip tarafından yapılmalı ve dayanıklı ekipmanlar tercih edilmelidir.


Bursa Cami Ses Sistemleri


Bursa Cami ses sistemleri izahatı yapılması gerektiğinde bir çok parametreler ele alınmalıdır ;

Bunlarda ilki cami hoparlörüdür ;cami ses sistemlerindeCAMİ HOPARLÖRÜkullanılması taraftarıyız.

Nedir CAMİ HOPARLÖRÜolarak bini gecik referanslarımızdan edindiğimiz tecrübeyle beraber ürettiğimiz, tasarladığımız, ürettirdiğimiz cami hoparlörleridir. Peki bucami hoparlörükaç çeşittir nerelerde nasıl hoparlörler kullanılması gerek gelin bunlara da değinelim.


Kürsüdeki konuşmanın anlaşılması ve mihrap müezzinlik teki okumaların lezzetinin alınması için birkaç farklıcami hoparlörükullanılması gerekmektedir.

Cami sütun hoparlörlerireferans hoparlörler olarak sesin duyulması ve anlaşılması noktasında ağır yük altına giren cami hoparlörleridir. cami sütun hoparlörleri mid ve tiz frekansları ileterek camide daha çok kullanılan frekansların iletilmesini sağlarlar. aksoylu cami ses olarak cami sütun hoparlörlerinin üretilmesi noktasında çalışmalarımızla beraber,yakın zamanda cami mimarisine uygun yerli üretim sütun hoparlörlerimizide sizlere sunacak olmanın gururunu yaşıyoruz.Biz her zaman cami hoparlörü ve müzik için kullanılan hoparlörlerin birbirinden ayrı özellikleri olması gerektiğini savunan bir firma olarak bununla alakalı gerekli çalışmaları yapmaktayız.

Cami kabin hoparlörü sesteki kaliteyi ve lezzeti yakalayarak bas ve tiz frekansları iletmekle görevli cami hoparlörleridir. aksoylu ELEKTRONİK olarak kendi markamız olan TLH serisi kabin hoparlörleri ithalatını yapmaktayız.Bu cami hoparlörlerinin piyasadaki hoparlörlerden ayıran özellik ise üretimi aşamasında cami akustik şemaları göz önüne alınarak üretilen hoparlörler olmasıdır.

Bu bağlamda üretimini yaptırdığımızTLH-4T cami hoparlörü,TLH-5T cami hoparlörü,TLH-6T cami hoparlörü cami ses sistemine en uygunkabin hoparlörolduğunu ses sistemini yaptığımız her camide ispatladığımıza inanıyoruz. hem trafolu  cami ses sistemleriiçin kullanılabilmesi hem detrafosuz cami ses sistemleri için kullanılabiliyor olmasıyla piyasadaki birçok rakibine kalitesiyle beraber kullanışlı oluşunu da ıspatlamış bir üründür.

Bu tarz cami hoparlörlerinibirlikte kullanarak bir ses sistemindeki kalite ölçütü olan bütün frekansları duyabilme özelliklerini sağlayan bir sistem olmaktadır.

HI-FI ses sistemlerinde baz alınan nokta insan kulağının duyabileceği bütün frekansları verebilecek hoparlörün veya sistemin oluşturulmasıdır.

Kubbeli ve yankısı çok fazla olan mekanlarda bu tarz ses sistemini kurabilmek çok fazla tecrübe ve teknik bilgi gerektirmektedir.

Bursa Cami ses sistemleri kurulurken bir çok referans hoparlör kullanılarak sesin duyulması sağlanabilir ama bu tarz hoparlörler cami ses sistemindeki ses kalitesini ciddi manada düşürmesiyle beraber kişiye çok sert gelen bir sistem oluşturur.

Bursa cami ses sistemindeki hedefi her zaman bas-mid-tiz frekanslarının hissedilebileceği sistemle beraber yumuşak bir sesin her cemaate aynı desibel de ulaşmasını sağlamaktır.

Cami ses sistemi müşterinin beklentisine istinaden kurulumunun ardından, bir süre servis gerekebilmektedir. Bursa cami ses sistemi cihazlarının kullanışıyla alakalı birçok bilginin hemen anlaşılamaması gayet normaldir.Bu noktada gerekli servisi sağlayabilecek ekibe ve teknik elemana sahip firmaların cami ses sistemini yapması gerekmektedir.

Maalesef şuanda eline her yan keskiyi alan ben bu işi yaparım diye çıktığından ,kurulan Bursa cami ses sistemigüzel dahi olsa gerekli servis beklentisini karşılayamadıkları için kaliteli ses cihazlarıyla kalitesiz ses sistemine maruz kalan bir çok mabedimiz bulunmaktadır.

CAMİ MİKROFONU ikinci önemli parametremizdir ;

Cami mikrofonlarıbirçok mikrofon gurubunu içinde barındıran bir başlıktır;


CAMİ KÜRSÜ MİKROFONU;

Camilerdeki bütün alanlar için gerekli mikrofonlar farklılık göstermektedir.Cami kürsüsü;cami kürsü mikrofonukaz boynu diye geçen cami akustik planlamasına göre dinamik yahut kondansiyel mikrofonlar tercih edilmelidir.

Cami kürsü mikrofonusesi uzaktan alabilecek ve konuşma esnasında sesin kaybolmasını engelleyecek özelliklerde olmalıdır.

Cami kürsü mikrofonuolarak bir marka belirtmek çok makul olmaz ,çünkü her cami ses sistemine uygun kürsü mikrofonu aynı olmamaktadır,

Bunun iki sebebi vardır ilki maliyet;

Cami kürsü fiyatlarınoktasında çok farklılık göstermektedir özellikle shure ,beyerdynamıc gibi kürsü mikrofonları mevzu bahis olduğu vakit fiyatla dolar Euro ya dönmektedir, takdir edersiniz ki her cami bu tarz maliyetleri kaldıracak durumda değildir

İkinci sebep cami ses sistemine uyumlu kürsü mikrofonu bulmaktadır. Cami kürsü mikrofonuylaberaber kullandığınız diğer cami ses sistemi aparatlarıda bu mikrofona uyumlu olması gerekmektedir.

Misalen shure binlerce dolarlıkkürsü mikrofonlarıvardır onlardan birini 48v çalıştıramayacak bircami ses sistemine takarsanız bırakın kalitesiz ses almayı ses dahi alamazsınız.

Bu yüzden alanacak kürsü mikrofonuyla sisteminiz uyumlumu değilmi ona bakmak gerekmektedir.

Bursa Cami ses sistemi ekipmanların bütünün oluşturduğu bir bütündür. Bu bazda kalitesiz bir hoparlör kalitesiz bir anfiden oluşan cami ses sistemini kullanacağınız en kaliteli cami kürsü mikrofonudahi düzeltemeyecektir


CAMİ MÜEZZİN MİKROFONU


Cami müezzin mikrofonuhem cami akustiği hemde müezzinin tercihen göre dinamik yahut kondansiyel mikrofon tercih edilebilir. müezzin el mikrofonu konuşma için kullanılmadığı için daha çok büyük kapsüllü mikrofonlar tercih edilerek sesin kalitesini tam olarak aktarmaya uygun sistemler haline getirilmelidir.

Cami müezzin mikrofonuolarak bir marka belirtmek çok makul olmaz ,çünkü hercami ses sistemine uygun müezzin mikrofonu aynı olmamaktadır.

Bunun iki sebebi vardır ilki maliyet;

Cami müezzin mikrofonufiyatları noktasında çok farklılık göstermektedir özellikle shure ,beyerdynamıc gibi kürsü mikrofonları mevzu bahis olduğu vakit fiyatla dolar Euro ya dönmektedir, takdir edersiniz ki her cami bu tarz maliyetleri kaldıracak durumda değildir

İkinci sebep Bursa cami ses sistemine uyumlu müezzin mikrofonu bulmaktadır. Cami müezzin mikrofonuyla beraber kullandığınız diğer cami ses sistemi aparatları da bu mikrofona uyumlu olması gerekmektedir.

Misalen shure binlerce dolarlık müezzin mikrofonları vardır onlardan birini 48v çalıştıramayacak bir Bursa cami ses sistemine takarsanız bırakın kalitesiz ses almayı ses dahi alamazsınız. Bu yüzden alanacak müezzin mikrofonuylasisteminiz uyumlumu değil mi ona bakmak gerekmektedir.

Bursa Cami ses sistemi ekipmanların bütünün oluşturduğu bir bütündür. Bu bazda kalitesiz bir hoparlör kalitesiz bir anfiden oluşan Bursa cami ses sistemini kullanacağınız en kaliteli cami müezzin mikrofonu dahi düzeltemeyecektir


CAMİ MİHRAP MİKROFONLARI


Cami mihrap mikrofonlarıiki çeşittir ilki namaz kıldırırken genel itibariyle kullanılan mihrap yaka mikrofonlarıve namaz sonrası okunan sureler için kullanılan Kuran okuma mikrofonlarıdır.


Bunların ikisi muhakkak farklı olmalıdır çünkümihrap yaka mikrofonlarıküçük kapsüllü mikrofonlar klasmanına girdiğinden gerekli lezzeti aktaramazlar.

Camilerde mihrapta kullanılan yaka mikrofonunu alternatif olarak headset mikrofonlarda bulunmaktadır.

Bizim aksoylu ELEKTRONİK olarak namaz kıldırırken kullanılacakmikrofonolarak tavsiyemiz headset mikrofonlardır. Çünkü mihrap yakamikrofonları kullanım bazlı bir çok problemi beraberinde getirmektedir.

Yaka mikrofonuolmasına rağmen kullanılan yeri yakadan daha çok göğüs ve karın hizasına kadar takan kişilerle rastlaşıyoruz maalesef.

Bu durumda ses duyulmamasından kaynaklı sesi açmamız gerekiyor bu seferde ötme durumuyla karşı karşıya kalıyoruz.

Diğer bir problemide cübbelerinyaka mikrofonunönünü kapatması ,önü kapanan yaka mikrofonun ses dalgalarının terkar tekrar dönmesi sebebiyle ötme yapıyor.

Bu sebeplerden ötürü headset mikrofon kullanılması performans ve kullanım kolaylığı noktasında bizlerin tercihi oluyor.


Mihrap kuran okuma mikrofonlarısehpalı bir şekilde dinamik mikrofon yada kondansiyel mikrofon kullanılarak oluşturulmalıdır.namaz sonrası okunacak surelerin makamını lezzetini tam manasıyla aktrarılması için kesinliklemihrap kuran okuma mikrofonunayrı olması gerekmektedir.

MİMBER MİKROFONLARI

Mimber mikrofonuhem konuşma hemde okuma yapıldığı için kaz boynu ve sehpalı mikrofonların kullanılması gerekmektedir.

Mimbermikrofon özellikleri sesin uzaktan yakalayabilmesiyle beraber okumalardada sesi patlatmaması gerekmektedir.

Mimber mikrofonlarında aksoylu ELEKTRONİK olarak kürsü mikrofonlarındakullandığımız kaz boynu mikrofonları tercih etmekteyiz.

Çünkü mimber okumadan daha çok konuşma vardır,bu konuşmanın anlaşılması için yine kürsüde ki özellikleri taşıyan ve aynı zamanda sehpalı olarak kullanabileceğimiz mikrofonlar olmalıdır.

CAMİ AMPLİFİKATÖRÜ VE CAMİ MİKSERİ ÜÇÜNCÜ PARAMETRİMİZDİR;


Çünkü Bursa cami ses sistemi ve müzik ses sisteminin biribirinden farklı beklentiler ve ekipmanlarınında birbirinden çok daha farklı sonuç verdiğini düşünmekteyiz.

Bu sebepten ötürü AKSOYLU ELEKTRONİK olarak kendi imalatımız olancami anfilerimiz’yapmaktayız,

Gerek kendi imalatımız olması gerek yerli cami amplifikatörü olması sebebiyle cami ses sistemi için uygun hale gelmesini sağlamayı hedefliyoruz.


Bursa cami ses sistemleri 

Bursa Cami ses sisteminde kullanacağınız cami mikserinin cami akustiğinize uyumlu olması gerekmektedir.

Bunu içinde inşaat aşamasından itibaren camii ses sistemleri analizini yapılması gerekmektedir.

Mikser seçiminde diğer bir etkin faktörde bütçedir ,çünkü mikserli cami ses sistemi kullanmak istediğinizde kullanıcağınız cami mikrofonu ve cami hoparlörleri klasik mikser amplifikatörlü sistemlerde kullandığınızcami mikrofonundan farklı olmak durumundadır. Fakat kullandığınız cami mikseri cami hoparlörü cami mikrofonun fiyatının yüksek olması sizin caminizin için uygun olduğunu göstermez.

Bu sebeplerden dolayı cami ses sistemini kurdurmadan evvelinde cami ses sistemlerinde uzmanlaşmış bir firmayla çalışılması gerekmektedir.

AKSOYLU ELEKTRONİK BURSA CAMİ SES SİSTEMLERİ olarak cami ses analizi ve akustik hesaplamarını inşaat halinde yaparak oluşması muhtemel problemleri öncesinde kontrol altına alarak en kaliteli sesin yakalanması noktasında sizlere hizmet vermekteyiz.

Yorumlar
* Bu e-posta internet sitesinde yayınlanmayacaktır.